Leroy Merlin

Leroy Merlin przybył do nas z Francji, a początki firmy sięgają 1923 roku. Na początku tego roku, na północy Francji w miasteczku Noeux les Mines 22 letni Adolf Leroy zakłada własny sklep sprzedający materiały budowlane oraz narzędzia z amerykańskiego demobilu. Co ciekawe i warte wspomnienia – to pierwszy sklep w historii oferujący darmowe dostawy towaru do domu (i to w promieniu 100 kilometrów). Rok później, firma przekształca się w interes rodzinny w skutek ślubu właściciela z Różą Merlin – a 36 lat później zmienia nazwę na obecne Leroy Merlin.

Od roku 1979 Leroy Merlin należy do spółki AFM, do której należy również sieć hipermarketów Auchan. Sieć marketów budowlano-ogrodowych prężnie się rozwija, czego efektem jest liczba ponad 300 sklepów na całym świecie (dane aktualne w roku 2005) oraz ponad 33 tysiące zatrudnionych pracowników. Do spółki należą również pokrewne markety budowlane oraz dla majsterkowiczów, w tym włoski Bricocenter oraz OBI.

Polityka wobec klientów sieci Leroy Merlin jest bardzo wygodna i korzystna: sklepy przyjmują niewykorzystane materiały z powrotem, wymieniają zakupione towary, gwarantują podwójny zwrot różnicy w cenie w razie pomyłki, gwarantują stałość ceny na zakupione towary, przyjmują zwroty oraz oczywiście zapewniają dostawy do domu. Firma zdobywa zaufanie klientów, o czym świadczą kolejne zdobywane nagrody w tym Laur Klienta w roku 2006 i 2007 oraz Gold Standard – Nagroda Satysfakcji Klientów.

Comments on this entry are closed.