Castorama

Castorama to sieć francuskich hipermarketów remontowo-budowlanych. Została założona w 1969 roku przez Christiana Dubois. Obecnie hipermarkety znajdują się m.in. we Włoszech, w Belgii, Rosji i Niemczech.

W Polsce pierwszy sklep został otworzony w 1997 roku, choć już 3 lata wcześniej założono spółkę Castorama Polska. W ciągu kilkunastu lat obecności na polskim rynku Castorama zyskała zaufanie klientów, których liczba wciąż rośnie. Z tym wiąże się jej pierwsze miejsce wśród sklepów DIY (tzw. Zrób to sam) w Polsce.

Od 2002 roku właścicielem 100% udziałów w Castoramie jest Grupa Kingfisher. Pod jej okiem sieć wciąż się rozwija – obecnie istnieje ponad 50 sklepów Castorama oraz Brico Depot (wprowadzonych na rynek w 2006 roku) i w planach jest otwarcie kolejnych.

Asortyment Castoramy jest bardzo szeroki i obejmuje wszelkie artykuły, jakie mogą się przydać podczas budowania, remontowania i urządzania – jak zresztą głosi przewodnie hasło sieci. Hipermarkety dla ułatwienia podzielone są na 10 specjalistycznych działów. Zakupów można dokonać w przyjaznej i spokojnej atmosferze, a w razie jakichś wątpliwości mamy możliwość, by skorzystać z rad fachowego i profesjonalnego, a przy tym niezwykle sympatycznego personelu.

Sklepy Castorama oferują również wiele usług dodatkowych – jak choćby transport, porady architekta oraz dekoratora wnętrz czy pokazy instruktażowe. O dostępność usług w danym markecie należy pytać w punkcie informacyjnym.

Comments on this entry are closed.