Auchan

Auchan powstał we Francji w 1961 roku. Od tego czasu rozprzestrzenił się na 13 krajów, docierając między innymi do Rosji, Rumunii, Chin i Tajwanu. Grupa Auchan należy do Rodziny Mulliez oraz pracowników firmy.

W Polsce pierwszy sklep został otwarty w 1996 roku w Piasecznie pod Warszawą. Od tego czasu powstało ponad 20 hipermarketów. Większość z nich należy do spółki Auchan Polska, jednak kilka jest zarządzanych w układzie partnerskim 50/50 ze spółką Schiever Polska. Największy hipermarket znajduje się na warszawskiej Woli – ma on dwa poziomy i 18 tysięcy mkw powierzchni.

Jeśli chodzi o asortyment hipermarketów Auchan jest on bardzo szeroki, dzięki czemu każdy klient powinien znaleźć wszystko czego potrzebuje – produkty spożywcze, przemysłowe, a także wiele innych.

Bardzo popularny wśród stałych klientów Auchan jest program oszczędnościowy Skarbonka. Został on wprowadzony w 2003 roku i bierze w nim udział coraz większa ilość klientów. Darmową kartę można otrzymać w Punkcie Obsługi Klienta po wypełnieniu prostego kwestionariusza. Produkty oznaczone znaczkiem programu są premiowane pieniędzmi, które gromadzą się na koncie Skarbonka i mogą być wykorzystane podczas kolejnych zakupów. Jedyne, o czym należy pamiętać, to okazanie karty Skarbonka za każdym razem przy przejściu przez kasę.

Hipermarkety Auchan to również profesjonalna, miła obsługa i wiele promocyjnych cen – to wszystko sprawia, że sklepy te należą do najpopularniejszych w Polsce.

Comments on this entry are closed.